X Mistrzostw świata karate
Poniedziałek, 24 października 2011
sempai Marian pierwszy od prawej

W tym roku w dniach 22-23 października, odbyły się 10 mistrzostwa świata karate shinkyokushin open. Jest to impreza organizowana co 4 lata, na którą zjeżdżają się najwybitniejsi zawodnicy i zawodniczki z całego świata. Wszyscy wiemy że w Japoniii jest to sport narodowy. Dlatego oprócz zawodników gromadzi się tam wielotysięczna publiczność.

Po mistrzostwach odbędzie się kilkudniowe seminarium, w którym oprócz zawodników i kadry narodowej weźmie udział również wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Marian Zając. To kolejne bardzo ważne doświadczenie pomoże w przyszłości w kształtowaniu nowych adeptów tej wspaniałej sztuki w naszym regionie, a także wgłębianie kultury i obyczajów tej szlachetnej dyscypliny. Nieco niżej wyniki 10 mistrzostw świata karate.

Wyniki :

Mężczyźni :
Norichika Tsukamoto (Japan) 1 miejsce
Tsutomu Murayama (Japan) 2 miejsce
Roman Nesterenko (Russia) 3 miejsce

Kobiety:
Emi Shoguchi (Japan) 1 miejsce
Margarita Ciuplyte (Litwa) 2 miejsce
Carolien Brix (Grecja) 3 miejsce
Ognisko grupy Kokoro
Środa, 19 października 2011
14 października spotkaliśmy się przed Halą im. Arkadiusza Gołasia, obok
sali walk, w której ćwiczymy.  Znajome miejsce... znajomy zapach... znajomi ludzie...
Po kilkunastu minutach byliśmy gdzieś, gdzie jest cisza, spokój i natura.  Nie wiem jak tam dotarliśmy, bo oglądałem widoki wpatrując się w szybę samochodu. Gdy zwiedzałem miejsce  do którego przybyliśmy po chwili paliło się ognisko, przy którym stali przyjaciele z MKKK.

Nie będę próbował opisywać klimatu jaki panował, po prostu trzeba było tam być. Obawialiśmy się o pogodę, jednak dopisała. Było zimno ale ognisko oraz ciepłe uśmiechy robiły swoje :) I właśnie dla tych uśmiechów i zadowolenia innych było warto. Wiele wysiłku zostało włożone żeby to przygotować ale wysiłek był szybko regenerowany prowiantem -  kiełbaski, ziemniaki i inne przysmaki. Niezapomniany widok Artura grającego na gitarze i dziewczyn śpiewających razem z nim... Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę się doczekać następnego ogniska.

Ognisko odbywało się w dzień nauczyciela więc mieliśmy zaszczyt wręczyć sensei Arturowi honorowy dyplom prawdziwego nauczyciela którym bez wątpienia jest :)

"To wielkie szczęście mieć takiego nauczyciela, dla którego cierpliwość, wyrozumiałość i poświecenie to nie tylko puste słowa, a uśmiech, życzliwość i pomocna dłoń. To droga do celu jakim jest wiedza, która pozostanie na zawsze"

- uczestnik ogniska Osu!

W Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z najlepszego ogniska na jakim byłem.
List Prezydenta WKO Shihan Kenji Midori
Sobota, 15 października 2011
Shihan Kenji Midori
Publikujemy tłumaczenie listu od Prezydenta WKO Shihan Kenji Midori, list można przeczytać klikając TUTAJ
Dzień nauczyciela
Piątek, 14 października 2011
Dobry nauczyciel, jak aforysta,
nie poniża i nie krzyczy,
a zapraszając do refleksji
nie traci poczucia realizmu i optymizmu...


Wszystkiego dobrego w Dniu Nauczyciela życzą wszyscy uczniowie z MKKK :)
Mecz Karate MKKK SHINKYOKUSHIN - KKK Wołomin
Środa, 12 października 2011
W ostatnią niedziele 9 października w Wołominie odbył się mecz karate pomiędzy MKKK Shinkyokushin a KKK Wołomin. MKKK Shinkyokushin reprezentowali zawodnicy i zawodniczki z  sekcji Ostrołęka, Maków Mazowiecki i Różan. Byli to: Jakub Nienałtowski, Sebastian Jankowski, Kuba Onyszczuk, Damina Niedźwiecki, Michał Nienałtowski, Sebastian Słowikowski, Łukasz Prusiński, Paweł Dzwonkowski, Albert Puławski, Kacper Zyśk, Patryk Kapuściński, Dominik Gwara, Krzysztof Pszonak, Adrian Gruszkowski, Klaudia Kymona, Luiza Karapetyan, Bartosz Jaworski, Piotr Orzołek, Rafał Kądewicz, Piotr Krukowski.

Drużynowo zwyciężył KKK Wołomin w którego szeregach było wielu utytułowanych zawodników posiadających wysokie stopnie zaawansowania w karate. Na szczególne wyróżnienie oprócz najmłodszych zawodników MKKK Shinkyokushin (kategoria do 9-ciu lat), zasługują seniorzy którzy pomimo debiutów w pełnym kontakcie, stoczyli bardzo wyrównane walki nie ustępując o wiele bardziej doświadczonym rywalom. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie Bartosz Jaworski wygrywając swoją walkę przed czasem. Jak zwykle wspaniała atmosfera zawodów, pozytywna energia i wielka cierpliwość rodziców oczekujących na swoje pociechy :)

Do seniorów: pierwszy krok za nami, idźmy dalej… Gratulujemy Zarząd MKKK

w Galerii można obejrzeć z zdjęcia z meczu
Trening w Goworowie
Wtorek, 11 października 2011
MKKK Goworowo
Dzisiaj chcielibyśmy pokazać jak trenuje sekcja w Goworowie którą prowadzi sensei Michał Gibniewski. W Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z dzisiejszego treningu.

Mądry kompromis jest wart więcej niż tysiąc zwycięstw
Jak trenują karatecy z Różana?
Poniedziałek, 10 października 2011
MKKK Różan
Chcielibyśmy zaprezentować krótki filmik z treningu dzieci z sekcji w Różanie. Filmik można obejrzeć w dziale Wideo lub klikając TUTAJ . Wejdź i sprawdź jak trenują podopieczni sempai Mariana Zająca.

Prawdziwymi zwycięzcami są Ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.
"Hospicjum to też życie"
Sobota, 08 października 2011
W dniu dzisiejszym zawodnicy z MKKK wykonali pokaz który odbył się pod sceną w ramach kampanii „Hospicjum to też życie”. Wystąpili również lokalni artyści oraz uczniowie z ostrołęckich szkół.

w Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z pokazu
Dzień chłopaka
Poniedziałek, 03 października 2011
Dziewczyny składające życzenia od Lewej Ania, Luiza, Kinga oraz Ula która gdzieś się schowała :)
30 września odbył się klubowy dzień chłopaka. W przyjaznej i wesołej atmosferze uczciliśmy ten dzień lampką szampana  i łakociami.
Z okazji Waszego święta nasi kochany chłopcy chciałybyśmy życzyć wspaniałych i słonecznych dni, słońca na błękicie, niech Wam szczęście towarzyszy przez calutkie życie... Niech Wam się spełnią wszystkie Wasze pragnienia... Przyjmijcie te  Nasze skromne życzenia.
Luiza, Ula, Ania, Kinga

w Galerii można obejrzeć kilka zdjęć
Ognisko klubowe dla dzieci
Piątek, 30 września 2011
MKKK na ognisku
Czwartkowe ognisko klubowe zorganizowane dla dzieci, przerodziło się w iście rodzinny festyn który zgromadził ponad 150 osób. Dziękujemy bardzo za liczne przybycie i możliwość spędzenia tego popołudnia w znakomitej atmosferze.
Podczas ogniska i grillowania dzieci mogły korzystać z dużej trampoliny i spróbować swoich sił wokalnych pod okiem shihan Wojciecha Dudkowskiego. Który wraz ze swoim zespołem umilał czas znakomitymi utworami. Dziękujemy także całej grupie osób, dbających o bezpieczeństwo i porządek, przez co każdy mógł korzystać ze wszystkich atrakcji.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z Ogniska.
Przygotowania do Egzaminu
Piątek, 23 września 2011
sensei Artur Prusiński
Cały ubiegły sezon w MKKK obfitował w szereg wydarzeń, z których informacje systematycznie umieszczaliśmy na stronie klubu. Był to czas wytężonej pracy nie tylko dla ćwiczących w klubie ale także dla
instruktorów, którzy  przygotowywali się do niezwykle ważnych egzaminów. Sensei Artur Prusiński na III dan, natomiast wtedy jeszcze sempai Michał Gibniewski na I dan. Sensei Artur i Michał pragną serdecznie podziękować wszystkim członkom MKKK nie tylko za wsparcie i pomoc w przygotowaniach ale również za okazaną życzliwość. Pamiętajmy, że w jedności siła !

Chcielibyśmy zaprezentować filmik z przygotowań do egzaminu na III dan sensei Artura Prusińskiego który można obejrzeć w dziale Wiedo lub klikając TUTAJ
Pożegnanie z latem w Goworowie
Czwartek, 22 września 2011
MKKK Goworowo
Na pożegnanie lata karatecy z MKKK Goworowo wykonali pokaz na odbywających się 18 września dożynkach.

Jak pisze Tygodnik Ostrołęcki " Z wielkim zainteresowaniem publiczności spotkały się pokazy sztuk walki, które poprowadzili sensei Artur Prusiński i sensei Michał Gibniewski z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate SHINKYOKUSHIN. Widownia przecierała oczy ze zdumienia, kiedy karatecy jednym uderzeniem rozbijali kilkanaście betonowych bloków. "


W Galerii Zdjęć można obejrzeć kilka zdjęć z pokazu, natomiast w dziale Wideo umieściliśmy krótki filmik.
Pracująca sobota w MKKK Shinkyokushin
Wtorek, 20 września 2011
Sobota 17 września obfitowała w szereg wydarzeń których uczestnikami byli zawodnicy i instruktorzy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK Shinkyokushin). O godzinie 9.00 w Warszawie odbył się trening mazowieckiego oddziału Shinkyokushin w którym uczestniczyła 25-osobowa grupa z Ostrołęki, Makowa Maz. i Różana. Trening ten poprowadził sensei Mariusz Mazur(Warszawa) i sensei Remigiusz Karpiński(Ełk).

Treningi tego typu, służą wymianie doświadczeń i podwyższeniu umiejętności w Karate wszystkich uczestników reprezentujących różne kluby Mazowsza. Głównymi bohaterami treningu( spotkania odbywają się raz w miesiącu) byli reprezentanci Polski przygotowujący się do 10-tych Mistrzostw Świata Karate w Japonii w kategorii Open które odbędą się pod koniec października tego roku.

Po udanym treningu i walkach(kumite) ekipa MKKK udała się  do Pułtuska gdzie wykonała pokaz na IV Gali Zawodowej Sztuk Walki. Na wspomnianej Gali walczył też w formule karate shinkyokushin reprezentant MKKK Mateusz Zaniewski, który po bardzo wyrównanej walce zwyciężył z reprezentantem Shinkyokushin Radzymin Damianem Uszyńskim.

Zdjęcia z treningu w Warszawie, pokazu w Pułtusku oraz późniejszej Gali można obejrzeć w Galerii Zdjęć.
List od Dolpha Lundgrena
Czwartek, 15 września 2011
W związku ze zbliżającymi się 10-tymi Mistrzostwami  Świata w Karate(w kategorii Open organizowane są co cztery lata) przedstawiamy tłumaczenie listu umieszczonego na oficjalnej stronie NPO.W.K.O. Shinkyokushinkai od znanego na świecie aktora/karateki Dolpha Lundgrena

Do uczestników  10-tych Mistrzostw Świata w Karate 2011

Osu!

Na długo zanim pojawiłem się na ekranach kin, jednym z moich marzeń jako młodego karateka było walczyć na stadionie Budokan w Tokio. Stało się tak w trakcie 2. Mistrzostw Świata w 1979 roku. Było to moje pierwsze turniejowe doświadczenie na arenie miedzynarodowej, podczas którego w 3. rundzie stawiłem czoło przyszłemu mistrzowi świata – Makoto Nakamura. Przegrałem na punkty po trzech ciężkich dogrywkach.
Po walce rozmawiał ze mną Sosai Oyama , dajac mi- młodemu Szwedowi z zielonym pasem – ogromną inspirację do realizowania moich przyszłych celów, nie tylko w karate, ale także w życiu.
Miałem ogromne szczęście mogąc później wielokrotnie odwiedzać Japonię i  trenować pod okiem Sosai Oyama i ostatecznie zdobyć tytuł mistrzowski w karate.

Kyokushin karate nauczyło mnie wielu rzeczy:
że nigdy  nie mogę się  poddawać, że należy szanować siebie i innych, oraz że mogę w życiu osiągnąć co tylko zechcę, jeśli tak postanowię..
Jestem przekonany, że gdybym jako 14 –latek nie zaczął ćwiczyć karate pod okiem Shihana Briana Fitkina, nieśmiały nastolatek jakim wówczas byłem nie znalazłby w sobie dość odwagi, aby z małego, skandynawskiego miasteczka wyruszyć na podbój Hollywood, zostać aktorem i pracować w tej trudnej branży przez 25 lat.
Dzięki Kyokushin wszystko jest możliwe!

Niezmiernie cieszy mnie perspektywa  uczestnictwa w nadchodzących mistrzostwach w  Tokyo. Z głębi serca życzę organizatorom, wszystkim uczestnikom , a zwłaszcza zawodnikom walczącym w 10. Mistrzostwach Świata  wszelkiej pomyślności.

Z pozdrowieniem Shinkyokushin,
Dolph Lundgren, 3 dan Shinkyokushin
Trening w Różanie
Środa, 14 września 2011
MKKK Różan - grupa młodsza
Nowy sezon ruszył we wszystkich sekcjach MKKK, dzisiaj chcemy zaprezentować kilka zdjęć z młodszej grupy w Różanie. Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.

Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pokazu który odbył się podczas Dni Różana, zdjęcia z pokazu również w Galerii Zdjęć.

« poprzednie ... 6 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 ... następne »
 

Copyright 2008 by www.karate.ostroleka.pl
Realizacja: CYBERMEDIA
Miedzyszkolny Klub Kyokushin Karate
07-410 Ostrołeka ul. Gen. Gorbatowa 12/13
NIP 758-232-47-20
BGŻ S.A W Ostrołęce
81 2030 0045 1110 0000 0187 8410