V Mistrzostwa MKKK SHINKYOKUSHIN

V Mistrzostwa MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Mistrzostswa MKKK SHINKYOKUSHIN :)

Realizacja: ARTPROJECT Grzegorz Florek


Letnia Szkoła Karate 2016 Nowogród

Letnia Szkoła Karate 2016 Nowogród

calendar.png

W hotelu Zbyszko w Nowogrodzie na Letniej Szkole Karate przebywają najmłodsi adepci karate z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK SHINKYOKUSHIN).
Na obozie przebywa 79 uczestników trenujących cztery razy dziennie pod okiem m.in.: sensei Artura Prusińskiego, sensei Mariana Zająca oraz sempai Wojtka, Pawła i Luizy.
Niewątpliwym sukcesem jest fakt, że wszyscy uczestnicy zgrupowania są aktywni na każdych zajęciach.

Podsumowanie letniej szkoły karate :
Treningi kata i kumite
Greckie rakiety
Wyprawa do skansenu
Poranny bieg do czołgu ,, pomnika "
Pogodny wieczór ,,kabaretowy"
Grill

Turniej obozowy medale i dyplomy.
To wszystko jest do obejrzenia w galerii.


Wielki szacunek należy się dzieciom za wytrwałość i solidną prace do samego końca.


Letnia Szkoła Karate 2016 Gliczarów Górny

Letnia Szkoła Karate 2016 Gliczarów Górny

calendar.png

W dniach 24 czerwca - 2 lipca karatecy MKKK Shinkyokoushin przebywali na Letniej Szkole Karate w Gliczarowie Górnym. W treningach uczestniczyło nawet pięćdziesięcioro zawodników i zawodniczek w różnym wieku.

Treningi odbywały się cztery razy dziennie pod okiem sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca.
W wolnej chwili cała grupa uczestniczyła w: wyprawie nad Czarny Staw, Krupówki oraz basen. Nie obyło się bez treningu nocnego ,dyskoteki ,wieczoru kabaretowego a na deser dwugodzinnego kumite... Wart podkreślenia jest fakt ,że cała grupa dzielnie znosiła trudy treningowe (które nie należały do łatwych) za co bardzo dziękują sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając.

Zapraszamy do działu Galeria gdzie można obejrzeć fotorelację.


Pokaz na IX Samorządowej Gali Uczniowskiej

Pokaz na IX Samorządowej Gali Uczniowskiej

calendar.png

22 czerwca zawodnicy MKKK Shinkyokushin uczestniczyli w IX Samorządowej Gali Uczniowskiej.Podczas pokazu troje młodych sempai zastało nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Ostrołęki - pana Janusza Kotowskiego. Natalia Nalewajk -uczennica 2 LO – najlepszy sportowiec.
Radosław Żebrowski – uczeń Gimnazjum Klasycznego – najlepszy sportowiec
Daniel Aleksandrowicz – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 nagrodzony został w kategorii talent i kategorii najwyższa średnia.

Pod przewodnictwem instruktora - sempai Wojciecha Domańskiego młodzi adepci wykonali pokaz sztuki karate. Licznie zgromadzona publiczność w postaci wyróżnionych uczniów wszystkich ostrołęckich szkół, ich rodzice i nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, obejrzeli pokaz w trzech formułach: kumie, kata, walka reżyserowana. Walkę wykonali : Łukasz Prusiński i Paweł Dzwonkowski, pinian kata sono jon wykonała Natalia Nalewajk a walkę reżyserowaną przedstawili Iza Piskorek i Marcin Nalewajk. Wszystko odbyło się w podniosłej atmosferze, jak powiedział dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta – pan Mirosław Rosak, MKKK przeniosło zebranych w daleki zakątek naszego globu – do Japonii.

Zapraszamy do działu Galeria gdzie można obejrzeć fotorelację.


Pokaz w Olszewie Borkach

Pokaz w Olszewie Borkach

calendar.png

19 czerwca karatecy z MKKK SHINKYOKUSHIN mieli przyjemność zrobić pokaz podczas Pikniku Rodzinnego pt:" Łączy nas sport, nie alkohol" w Olszewie Borkach.
Dziękujemy za zaproszenie. OSU! :)


Egzamin na stopnie Kyu

Egzamin na stopnie Kyu

calendar.png

18 czerwca w Ostrołęce odbył się drugi przedwakacyjny egzamin na stopnie kyu.

Zapraszamy do działu Galeria gdzie można obejrzeć fotorelację.


Egzamin na stopnie kyu

Egzamin na stopnie kyu

calendar.png

15 czerwca w Różanie odbył się egzamin na stopnie kyu. Kolejny egzamin 18 czerwca w Ostrołęce (Szkoła Podstawowa nr 1)

Zapraszamy do działu Galeria w którym można obejrzeć fotorelację.


Pokaz na Święcie Rodziny w Wąsewie

Pokaz na Święcie Rodziny w Wąsewie

calendar.png

Trzy godziny po Mazowieckiej Lidze Karate w Różanie (w niedzielę 12.06.2016), zawodnicy MKKK SHINKYOKUSHIN zaprezentowali swoje umiejętności na Święcie Rodziny w Wąsewie. Podczas tej wspaniałej imprezy, karatecy z Wąsewa(pierwszy raz przed tak liczną publicznością) i ich koledzy z Goworowa, Różana i Ostrołęki pokazali swoje umiejętności gimnastyczne i oczywiście karate.
Na uwagę zasługuje fakt, że w pokazie, a wcześniej w Lidze w Różanie, pomagali nasi Reprezentanci Polski po sobotnich eliminacjach: sempai: Kinga Przybyłek, Krzysztof Modzelewski, Kinga Kot… pomoc, pokora (m.in. : przy układaniu maty) i zaangażowanie… po prostu duch karate SHINKYOKUSHIN, Osu!


Mazowiecka Liga Karate

Mazowiecka Liga Karate

calendar.png

Niedziela (12.06.2016) - Mazowiecka Liga Karate w Różanie (turniej obejmujący 20 klubów z całego Mazowsza należących do OZKWM z takich organizacji karate jak; IKO, KWF, WKO SHINKYOKUSHINKAI, Shorin Ryu. MKKK, który był gospodarzem tej edycji ligi (roczniki 2004-2008) zdobywając I miejsce w klasyfikacji drużynowej – mamy potencjał w śród najmłodszych dzieci :), a oto medaliści:

I miejsce:
Marysia Lisiewska, Zofia Szponar, Iga Kłos, Iza Piskorek, Kamil Tyszka, Filip Czaplicki, Jakub Nienałtowski, Aleksander Śledziewski.

II miejsce:
Oktawia Gieryk, Adrianna Lewaśkiewicz, Michał Dobkowski, Marcin Nalewajk, Krystian Zięba.

III miejsce:
Wiktoria Szczubełek, Nadia Pieńkowska, Helena Mieczkowska, Katarzyna Lisiewska, Aleksandra Antczak, Patrycja Golan, Maksymilian Żebrowski, Filip Paudyna, Michał Mizerek, Jakub Regulski, Alan Chełchowski, Hubert Kraska.

Sensei Artur Prusiński i Marian Zając odebrali także puchar za 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w całym sezonie 2015/2016. To zwieńczenie pracy z najmłodszymi dziećmi i wielkie wyróżnienie dla klubu – Trzeci na Mazowszu… :)

Wybrano też najlepszych zawodników sezonu Mazowieckiej Ligi Karate, wśród których znalazły się dwie zawodniczki MKKK SHINKYOKUSHIN - Iga Kłos i Iza Piskorek.

Zapraszamy do działu Galeria w którym można obejrzeć fotorelację.


Kwalifikacje do Mistrzostw Europy

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy

calendar.png

Sobota (11.06.2016) w Ełku - to udany start w eliminacjach do Mistrzostw Europy – 11 Pucharów!!!
 
II miejsca zajęli:
Kinga Kot(kadetka), Kinga Przybyłek(seniorka) , Krzysztof Modzelewski(kadet)
 
otrzymując tym samym powołanie do reprezentowania Polski na jesiennych Mistrzostwach Europy w Karate, w Sofii(Bułgaria).
 
Natomiast na 3 stopniu podium stanęli :
Olga Bednarczyk, Weronika Czajka, Zuzanna Bakuła, Jakub Muszyński , Michał Nienałtowski, Konrad Gołębiowski , Mikołaj Jaworski ,Krzysztof Pszonak.
 
W klasyfikacji drużynowej MKKK Shinkyokushin zajął trzecie miejsce spośród startujących klubów z całej Polski.

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.