Nowa sekcja
Niedziela, 27 listopada 2011
sensei Michał Gibniewski
Mieszkasz w Łysych lub okolicy ? chcesz trenować karate? Zapraszamy do nowej sekcji w której zajęcia prowadzi instruktor MKKK sensei Michał Gibniewski 1 dan. Wielokrotny medalista Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, osiągnięcia sensei Michała można zobaczyć w dziale Zawodnicy.

Treningi odbywają się w Łysych, szkoła podstawowa ul. Szkolna 1. W każdy piątek w godzinach 16:00 - 17:00 Zapraszamy.

Ludzie odnoszący sukces wierzą w siebie, zwłaszcza kiedy inni w nich nie wierzą.
Trening grupy początkującej dzieci
Piątek, 25 listopada 2011
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z treningu najmłodszych karateków z Ostrołęckiej sekcji. Jest to grupa początkująca dzieci "Ogniste smoki",  którą prowadzi dyplomowany pedagog sensei Artur Prusiński 3 dan.

Zapraszamy na zajęcia do szkoły podstawowej nr 1.

Sensei Mariusz Mazur - Branch Chief NPO. WKO Shinkyokushinkai
Środa, 16 listopada 2011
Karate kyokushin uprawia od 12 roku życia. Pierwsze sportowe kroki stawiał pod bacznym okiem jednego z najwybitniejszych zawodników i szkoleniowców, sensei Macieja Mierzejewskiego, który wywarł duży wpływ na jego karierę i charakter. Wiele zawdzięcza także rodzicom, dzięki którym mógł realizować swoją wielką pasję.

W trakcie studiów w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie założył wraz z żoną Justyną, przyjacielem Andrzejem oraz grupą pasjonatów Bielański Klub Kyokushin Karate. Należy do czołowych szkoleniowców karate kyokushin w Polsce.W latach '90 był jednym z najlepszych zawodników. Na przestrzeni ćwierćwiecza wziął udział w kilkudziesięciu obozach i seminariach szkoleniowych. Sam zorganizował ich ponad 50. Od 2001 roku jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego 3 dan. Praktykował u wielu mistrzów, między innymi u jednego z najwybitniejszych - shihana Hiroshige. Wychował wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy, zdobywał tytuły drużynowego Mistrza Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Należy do grona uznanych organizatorów imprez sportowych. W 1998 roku Europejskim Turniejem Mistrzów zapoczątkował cykl Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w kategorii open. Prowadzi jeden z największych w kraju i unikalny w skali kontynentu klub sztuk walki - Bielański Klub Kyokushin Karate. Od 2000 roku praktykuje jogę. Jest jej gorącym zwolennikiem, zarówno w praktyce sportowej, jak i w doskonaleniu samego siebie. Propaguje zdrowy styl życia oraz sport i rekreację w rodzinie.

Z jego inicjatywy powstało Centrum Kultury Fizycznej BKKK & Forest Team, skupiające najlepszych szkoleniowców w kraju. Każdą wolną chwilę spędza na lekturze książek o tematyce historycznej. Jego autorytetem w dziedzinie kultury fizycznej jest profesor Roman Trześniowski. Niedościgłym wzorem jest dla niego Jan Paweł II.
Trening z przedszkolakami
Sobota, 12 listopada 2011
sempai Luiza z dziecakmi z przedszkola
Znakomita atmosfera i wspaniali opiekunowie to niewątpliwie powód dla którego często gościmy u naszych ostrołęckich przedszkolaków, których niewinny uśmiech i zaangażowanie w zajęcia jest dla Nas ogromna radością. Dlatego wszystkim poczynaniom na tym etapie powinien towarzyszyć uśmiech. Dziecko powinno wierzyć w siebie że potrafi, że jest zauważone, że ma kolegów i koleżanki.

Każdy człowiek jest z natury dobry i cechują go pozytywne cele - nie zapominajmy o tym szczególnie podczas pracy z dziećmi.

W Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z treningu przedszkolaków.
X Mistrzostw świata karate
Poniedziałek, 24 października 2011
sempai Marian pierwszy od prawej

W tym roku w dniach 22-23 października, odbyły się 10 mistrzostwa świata karate shinkyokushin open. Jest to impreza organizowana co 4 lata, na którą zjeżdżają się najwybitniejsi zawodnicy i zawodniczki z całego świata. Wszyscy wiemy że w Japoniii jest to sport narodowy. Dlatego oprócz zawodników gromadzi się tam wielotysięczna publiczność.

Po mistrzostwach odbędzie się kilkudniowe seminarium, w którym oprócz zawodników i kadry narodowej weźmie udział również wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Marian Zając. To kolejne bardzo ważne doświadczenie pomoże w przyszłości w kształtowaniu nowych adeptów tej wspaniałej sztuki w naszym regionie, a także wgłębianie kultury i obyczajów tej szlachetnej dyscypliny. Nieco niżej wyniki 10 mistrzostw świata karate.

Wyniki :

Mężczyźni :
Norichika Tsukamoto (Japan) 1 miejsce
Tsutomu Murayama (Japan) 2 miejsce
Roman Nesterenko (Russia) 3 miejsce

Kobiety:
Emi Shoguchi (Japan) 1 miejsce
Margarita Ciuplyte (Litwa) 2 miejsce
Carolien Brix (Grecja) 3 miejsce
Ognisko grupy Kokoro
Środa, 19 października 2011
14 października spotkaliśmy się przed Halą im. Arkadiusza Gołasia, obok
sali walk, w której ćwiczymy.  Znajome miejsce... znajomy zapach... znajomi ludzie...
Po kilkunastu minutach byliśmy gdzieś, gdzie jest cisza, spokój i natura.  Nie wiem jak tam dotarliśmy, bo oglądałem widoki wpatrując się w szybę samochodu. Gdy zwiedzałem miejsce  do którego przybyliśmy po chwili paliło się ognisko, przy którym stali przyjaciele z MKKK.

Nie będę próbował opisywać klimatu jaki panował, po prostu trzeba było tam być. Obawialiśmy się o pogodę, jednak dopisała. Było zimno ale ognisko oraz ciepłe uśmiechy robiły swoje :) I właśnie dla tych uśmiechów i zadowolenia innych było warto. Wiele wysiłku zostało włożone żeby to przygotować ale wysiłek był szybko regenerowany prowiantem -  kiełbaski, ziemniaki i inne przysmaki. Niezapomniany widok Artura grającego na gitarze i dziewczyn śpiewających razem z nim... Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę się doczekać następnego ogniska.

Ognisko odbywało się w dzień nauczyciela więc mieliśmy zaszczyt wręczyć sensei Arturowi honorowy dyplom prawdziwego nauczyciela którym bez wątpienia jest :)

"To wielkie szczęście mieć takiego nauczyciela, dla którego cierpliwość, wyrozumiałość i poświecenie to nie tylko puste słowa, a uśmiech, życzliwość i pomocna dłoń. To droga do celu jakim jest wiedza, która pozostanie na zawsze"

- uczestnik ogniska Osu!

W Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z najlepszego ogniska na jakim byłem.
List Prezydenta WKO Shihan Kenji Midori
Sobota, 15 października 2011
Shihan Kenji Midori
Publikujemy tłumaczenie listu od Prezydenta WKO Shihan Kenji Midori, list można przeczytać klikając TUTAJ
Dzień nauczyciela
Piątek, 14 października 2011
Dobry nauczyciel, jak aforysta,
nie poniża i nie krzyczy,
a zapraszając do refleksji
nie traci poczucia realizmu i optymizmu...


Wszystkiego dobrego w Dniu Nauczyciela życzą wszyscy uczniowie z MKKK :)
Mecz Karate MKKK SHINKYOKUSHIN - KKK Wołomin
Środa, 12 października 2011
W ostatnią niedziele 9 października w Wołominie odbył się mecz karate pomiędzy MKKK Shinkyokushin a KKK Wołomin. MKKK Shinkyokushin reprezentowali zawodnicy i zawodniczki z  sekcji Ostrołęka, Maków Mazowiecki i Różan. Byli to: Jakub Nienałtowski, Sebastian Jankowski, Kuba Onyszczuk, Damina Niedźwiecki, Michał Nienałtowski, Sebastian Słowikowski, Łukasz Prusiński, Paweł Dzwonkowski, Albert Puławski, Kacper Zyśk, Patryk Kapuściński, Dominik Gwara, Krzysztof Pszonak, Adrian Gruszkowski, Klaudia Kymona, Luiza Karapetyan, Bartosz Jaworski, Piotr Orzołek, Rafał Kądewicz, Piotr Krukowski.

Drużynowo zwyciężył KKK Wołomin w którego szeregach było wielu utytułowanych zawodników posiadających wysokie stopnie zaawansowania w karate. Na szczególne wyróżnienie oprócz najmłodszych zawodników MKKK Shinkyokushin (kategoria do 9-ciu lat), zasługują seniorzy którzy pomimo debiutów w pełnym kontakcie, stoczyli bardzo wyrównane walki nie ustępując o wiele bardziej doświadczonym rywalom. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie Bartosz Jaworski wygrywając swoją walkę przed czasem. Jak zwykle wspaniała atmosfera zawodów, pozytywna energia i wielka cierpliwość rodziców oczekujących na swoje pociechy :)

Do seniorów: pierwszy krok za nami, idźmy dalej… Gratulujemy Zarząd MKKK

w Galerii można obejrzeć z zdjęcia z meczu
Trening w Goworowie
Wtorek, 11 października 2011
MKKK Goworowo
Dzisiaj chcielibyśmy pokazać jak trenuje sekcja w Goworowie którą prowadzi sensei Michał Gibniewski. W Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z dzisiejszego treningu.

Mądry kompromis jest wart więcej niż tysiąc zwycięstw
Jak trenują karatecy z Różana?
Poniedziałek, 10 października 2011
MKKK Różan
Chcielibyśmy zaprezentować krótki filmik z treningu dzieci z sekcji w Różanie. Filmik można obejrzeć w dziale Wideo lub klikając TUTAJ . Wejdź i sprawdź jak trenują podopieczni sempai Mariana Zająca.

Prawdziwymi zwycięzcami są Ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego.
"Hospicjum to też życie"
Sobota, 08 października 2011
W dniu dzisiejszym zawodnicy z MKKK wykonali pokaz który odbył się pod sceną w ramach kampanii „Hospicjum to też życie”. Wystąpili również lokalni artyści oraz uczniowie z ostrołęckich szkół.

w Galerii można obejrzeć kilka zdjęć z pokazu
Dzień chłopaka
Poniedziałek, 03 października 2011
Dziewczyny składające życzenia od Lewej Ania, Luiza, Kinga oraz Ula która gdzieś się schowała :)
30 września odbył się klubowy dzień chłopaka. W przyjaznej i wesołej atmosferze uczciliśmy ten dzień lampką szampana  i łakociami.
Z okazji Waszego święta nasi kochany chłopcy chciałybyśmy życzyć wspaniałych i słonecznych dni, słońca na błękicie, niech Wam szczęście towarzyszy przez calutkie życie... Niech Wam się spełnią wszystkie Wasze pragnienia... Przyjmijcie te  Nasze skromne życzenia.
Luiza, Ula, Ania, Kinga

w Galerii można obejrzeć kilka zdjęć
Ognisko klubowe dla dzieci
Piątek, 30 września 2011
MKKK na ognisku
Czwartkowe ognisko klubowe zorganizowane dla dzieci, przerodziło się w iście rodzinny festyn który zgromadził ponad 150 osób. Dziękujemy bardzo za liczne przybycie i możliwość spędzenia tego popołudnia w znakomitej atmosferze.
Podczas ogniska i grillowania dzieci mogły korzystać z dużej trampoliny i spróbować swoich sił wokalnych pod okiem shihan Wojciecha Dudkowskiego. Który wraz ze swoim zespołem umilał czas znakomitymi utworami. Dziękujemy także całej grupie osób, dbających o bezpieczeństwo i porządek, przez co każdy mógł korzystać ze wszystkich atrakcji.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z Ogniska.
Przygotowania do Egzaminu
Piątek, 23 września 2011
sensei Artur Prusiński
Cały ubiegły sezon w MKKK obfitował w szereg wydarzeń, z których informacje systematycznie umieszczaliśmy na stronie klubu. Był to czas wytężonej pracy nie tylko dla ćwiczących w klubie ale także dla
instruktorów, którzy  przygotowywali się do niezwykle ważnych egzaminów. Sensei Artur Prusiński na III dan, natomiast wtedy jeszcze sempai Michał Gibniewski na I dan. Sensei Artur i Michał pragną serdecznie podziękować wszystkim członkom MKKK nie tylko za wsparcie i pomoc w przygotowaniach ale również za okazaną życzliwość. Pamiętajmy, że w jedności siła !

Chcielibyśmy zaprezentować filmik z przygotowań do egzaminu na III dan sensei Artura Prusińskiego który można obejrzeć w dziale Wiedo lub klikając TUTAJ

« poprzednie ... 6 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 ... następne »
 

Copyright 2008 by www.karate.ostroleka.pl
Realizacja: CYBERMEDIA
Miedzyszkolny Klub Kyokushin Karate
07-410 Ostrołeka ul. Gen. Gorbatowa 12/13
NIP 758-232-47-20
BGŻ S.A W Ostrołęce
81 2030 0045 1110 0000 0187 8410