MKKK SHINKYOKUSHIN na III Polish Open Karate w Lublinie
Piątek, 14 grudnia 2012

9 grudnia ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK SHINKYOKUSHIN) wzięła udział w III Polish Open Karate Shinkyokushin Dzieci, Kadetów i Juniorów w Lublinie. W turnieju uczestniczyło 174 zawodników z 15 ośrodków z Polski i Ukrainy. Sędzią Głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec V Dan.
Zawodnicy MKKK SHINKYOKUSHIN (reprezentujący sekcje Ostrołęka, Maków Mazowiecki, Różan, Kadzidło i Goworowo) wywalczyli 10 medali w poszczególnych kategoriach:

Kata Kadeci:
Oliwia Orzołek I miejsce
Kumite dziewczęta 10-11 lat:
Olga Bednarczyk III miejsce
Kumite dziewczęta 12-13 lat:
Klaudia Buczyńska III miejsce
Kumite chłopcy 14-15 lat -50kg:
Łukasz Prusiński III miejsce
Kumite chłopcy 16-17 lat – 65 kg:
Dariusz Amrozy III miejsce
Kumite 18 - 21 lat -70kg:
Mateusz Tętnowski III miejsce
Kumite 18 -21 lat – 80 kg:
Dominik Gwara III miejsce
Kumite 18 – 21 lat + 80kg:
Kamil Górski I miejsce
Bartosz Jaworski III miejsce
Maciej Jaroszewski III miejsce


Oprócz zdobywców I miejsca Oliwi Orzołek i Kamila Górskiego, na szczególne wyróżnienie zasługuje Dominik Gwara, który w swojej pierwszej walce pokonał reprezentanta Polski uczestnika Mistrzostw Europy z Lublina.  Podobnie zaprezentował się Łukasz Kacprzycki, który po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym pojedynku, w drugim uległ zdobywcy 5 miejsca na Mistrzostwach Europy, próbując pod koniec walki zaskoczyć go mawashi tobi –geri jodan( kopnięciem w wyskoku na głowę). Bardzo wyrównane pojedynki stoczyli Patryk Brzostek, Jakub Buczyński i Cezary Łazicki, którzy odpadli po dość dyskusyjnych decyzjach sędziowskich. Podobnie Mikołaj Jaworski, który po dwóch wygranych walkach w najbardziej licznie obsadzonej kategorii przegrał swój pojedynek o wejście do strefy medalowej.
Opiekunami grupy byli sensei Michał Gibniewski, sempai Marian Zając i Luiza Karapetyan.
Za nami V Gala Sztuk Walk
Wtorek, 11 grudnia 2012
W piątek 8 grudnia obyła się jubileuszowa V Gala Sztuk Walk organizowana przez MKKK Shinkyokushin oraz UKS Gladiator. Hala im. Arkadiusza Gołasia wypełniła się po brzegi, podczas imprezy można było zobaczyć pojedynki w formułach Karate, K-1 i MMA. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy MKKK. W formule karate zwyciężyła Luiza Karapetyan, która pokonała Katarzynę Anchimuk z Białegostoku. Natomiast Piotr Baranowski (MKKK Różan) musiał uznać wyższość białostocczanina Łukasza Lubiejewskiego.

W formule K-1 zwyciężył Radosław Grzelewski, który w wadze ciężkiej po trzyrundowym pojedynku pokonał na punkty Kamila Mieczkowskiego z Fight Club Łomża. W drugiej walce wieczoru w formule K-1 Mariusz Pojawa przegrał z aktualnym Mistrzem Polski K-1 Kryspinem Kalskim (Kobe Gym Gdynia), w trakcie walki Mariusz doznał bolesnej kontuzji palca u nogi, a mimo to ambitnie walczył do samego końca.

Podczas imprezy zaśpiewała znana z programu "Bitwy na głosy" Anna Galstyan

Filmik ze wszystkimi walkami podczas V Gali Sztuk Walk :

Złoty medal na Mazovia Cup 2012
Wtorek, 11 grudnia 2012

8 grudnia odbył się międzynarodowy turniej sportów walki Mazovia CUP w Tarczynie organizowany przez UFR. Nasz klub reprezentował Mateusz Zaniewski. Po wygranych dwóch pojedynkach zajął I miejsce w kategorii wagowej +90kg. Walki trwały na dystansie 3 rund z tym że każda w innej formule (1. runda boks, 2. runda kickboxing, 3. runda K-1).

Gratulujemy zwycięstwa !
V Gala Sztuk Walk - Przygotowania Zawodników MKKK
Środa, 05 grudnia 2012
Zobacz jak zawodnicy MKKK Shinkyokushin przygotowują się do V Gali Sztuk Walk która odbędzie się już w najbliższy piątek 7 grudnia.NAJLEPIEJ OGLĄDAĆ W JAKOŚCI HD
PomagamyMikolajowi.pl - Świąteczna Akcja Charytatywna
Wtorek, 20 listopada 2012
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku promującego akcjęStrona akcji: www.PomagamyMikolajowi.pl
Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin 2012 - Wyniki
Piątek, 16 listopada 2012

Przypominamy że MKKK uczestniczył w seminarium z Valeri Dimitrovem i Marius Ilasem, więc uczymy się od najlepszych. Składamy gratulacje dla najlepszego Polaka na tych Mistrzostwach sensei Mateusza Garbacza którego znamy od lat.
Wyniki Mistrzostw Europy Open Shinkyokushin Kielce 2012:

Seniorzy:

1. Valeri Dimitrov – Bułgaria
2. Jimmie Collin – Szwecja
3. Marius Ilas – Rumunia
3. Dorin Margarint – Rumunia
5-8
Mateusz Garbacz – Polska
Zsolt Balogh – Węgry
Fredrik Olsson – Szwecja
Nagroda za najlepszy duch walki -  Marius Ilas Rumunia

Seniorki:

1. Margarita Ciuplyte – Litwa
2. Inga Mikstaite – Litwa
3. Csenge Szepesi – Węgry
3. Viviana Chirila – Rumunia
Team MKKK na V Galę Sztuk Walk
Czwartek, 08 listopada 2012
MKKK SHINKYOKUSHIN TEAM

MKKK SHINKYOKUSHIN TEAM NA V GALĘ SZTUK WALK

Więcej informacji odnośnie gali już wkrótce.

Seminarium z shihan Jesus Talan - dzieci
Poniedziałek, 05 listopada 2012

4 listopada w Ełku odbyło się seminarium szkoleniowe w którym uczestniczyła liczna grupa dzieci z MKKK. Zajęcia prowadził jeden z najlepszych trenerów na świecie Shihan Jesus Talan 6 Dan z Hiszpanii. Osobowość oraz poziom techniczny shihan Talana gwarantuje, że zajęcia przez Niego prowadzone pozostają na długo w pamięci uczestników.

Po południu w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kolbego obył się dwugodzinny trening dla 110 dzieci, który zgromadził na widowni sporą grupę rodziców. Najwięcej emocji wzbudziły zabawy ruchowe w parach jak i sześcioosobowych grupach, trening kopnięć i ich pokaz przez shihan wraz z innymi uczestnikami. Zaskoczeniem dla wszystkich na koniec był ogromny tort, który shihan kroił własnoręcznie i wszyscy mogli go spróbować.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
Seminarium z shihan Jesus Talan - młodzież i dorośli
Niedziela, 04 listopada 2012
3 listopada w Ełku odbyło się seminarium szkoleniowe dla młodzieży i dorosłych w którym uczestniczyli sensei Michał Gibniewski, sempai Marian Zając oraz zawodnicy z MKKK SHINKYOKUSHIN.

Poranny trening kata rozpoczął się od elementów kumite, i ido-geiko, podkreślając, że te elementy nierozerwalnie łączą karate w całość, a na koniec odbył się grupowy turniej kata, który zwyciężyła grupa składająca się z zielonych i brązowych pasów.  

Ze względu na to, że pierwszy trening przedłużył się zaledwie o godzinę, więc po 15 minutach przerwy rozpoczął się drugi trening. Duży nacisk shihan położył na poruszanie się w walce, rozwiązania budowy siły i wytrzymałości także przy użyciu tarcz treningowych. Przerwa obiadowa w restauracji „kuźnia smaku” dała wszystkim chwile wytchnienia tym bardziej, że za oknami widać było ełckie jezioro.

Trzeci trening rozpoczęła krótka sesja zdjęciowa, a następnie shihan zaaplikował 30 minutowy trening na drabinkach koordynacyjnych. Szczególnie dały się we znaki skoki z kopnięciami, które co chwilę były rozbudowywane o dodatkowe kopnięcia i uderzenia. Po chwili wytchnienia kontynuowaliśmy trening skupiając się na pracy z partnerem, trenując elementy rozwijające zastosowanie bloków w walce.

Seminarium zakończyło się dużym aplauzem dla shiahn, uściskiem dłoni przez wszystkich. Wieczorem odbyła się sayonara, podczas której odbył się turniej w kręgle.
Pokaz w ZSP Łyse
Sobota, 27 października 2012
W środę 24 października zawodnicy MKKK na czele z sensei Arturem Prusińskim i sempai Marianem Zającem gościli w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych celem wizyty było propagowanie szlachetnej sztuki karate shinkyokushin.

Zarząd MKKK składa serdeczne podziękowania Pani Joannie Kubeł i dyrekcji szkoły za zaproszenie i miłe przyjęcie. Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim uczącym się w wyżej wymienionej szkole za wspaniałą współpracę podczas pokazu. Na koniec gratulację dla najlepszego z najlepszych 2012 Łyse ( bezpośrednio zainteresowani wiedzą o kogo chodzi :) )


P.S sempai Kejmol pozdrawia wszystkie dziewczyny :)

Zapraszamy na treningi w każdą środę o 16:00 oraz w piątek o 17:00 w ZSP.
XIV Otwarte Mistrzostwa Policji w Karate
Poniedziałek, 22 października 2012

Podczas sobotnich XIV Otwartych Mistrzostw Policji w Karate,które odbyły się w Szczytnie Grzegorz Dębowski zawodnik MKKK SHINKYOKUSHIN zajął III miejsce w kategorii wagowej do 80kg w formule full-contact. Życzymy dalszych sukcesów, Osu!
Trening grupy początkującej dzieci
Środa, 17 października 2012

Podczas poniedziałkowego treningu zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć które można obejrzeć w galerii. Zapraszamy na treningi wszystkie dzieci pragnące zacząć swoją przygodę z karate.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1, ul Gorbatowa.
Nasi w Japonii
Poniedziałek, 15 października 2012

Najlepsi zawodnicy naszego Branch'u (reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata 2011), których zna większość naszych klubowiczów ze wspólnych treningów i zawodów na Bielanach przebywa od ponad miesiąca w Japonii u sensei Norichika Tsukamoto (aktualnego mistrza świata). Aby przeczytać pełną relację z pobytu kliknij TUTAJ
Wizyta u sensei Mariana Rusiłowskiego
Wtorek, 09 października 2012
    
W dniach 25 - 29 września na zaproszenie sensei Mariana Rusiłowskiego goscili we Włoszech sensei Artur Prusiński i sempai Marian Zając. Sensei Marian Rusiłowski był czołowym zawodnikiem karate kontaktowego lat 80-tych i wychowawcą wielu zawodników . Celem wizyty był udział w treningach klubu  New Kodokan  zajmującego się szkoleniem zawodników w Judo oraz Pankration( starożytnej, greckiej sztuki walki, bardzo zbliżonej do MMA). W klubie tym sensei Marian o wielu lat prowadzi zajęcia z walki w stójce. Zawodnicy New Kodokan są obecnie medalistami Mistrzostw Świata, Europy oraz Włoch.

Sensei Marian jako gospodarz sprawdził się znakomicie nie tylko pokazując  urokliwe zakątki południowej Italii, ale również jako bardzo wymagający trener na sali jak i w terenie...

Miłym akcentem wizyty była zgoda sensei Mariana Rusiłowskiego, na objecie funkcji Honorowego Prezesa MKKK. Podczas godzinnych rozmów przy kawie padło wiele propozycji przyszłej, ścisłej współpracy między klubami. Szczegóły niebawem.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
AKTUALIZACJA : Więcej zdjęć w galerii.


Nowo otwarta sekcja karate dla maluchów
Czwartek, 04 października 2012

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu powstała nowa sekcja karate dla maluchów. Na zajęcia zapraszamy dzieci już od 5 roku życia. Wasze pociechy będą miały okazję uczestniczyć we wszelakich grach i zabawach ruchowych, zadbamy o ich prawidłową postawę i symetrię ciała. Z naszych zajęć dzieci wyniosą nie tylko elementy karate ale również nauczą się zdrowej rywalizacji, pewności siebie, koncentracji oraz spokoju.


Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 10 osiedle Centrum.
W galerii kilka zdjęć z treningu.

« poprzednie ... 6 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 ... następne »
 

Copyright 2008 by www.karate.ostroleka.pl
Realizacja: CYBERMEDIA
Miedzyszkolny Klub Kyokushin Karate
07-410 Ostrołeka ul. Gen. Gorbatowa 12/13
NIP 758-232-47-20
BGŻ S.A W Ostrołęce
81 2030 0045 1110 0000 0187 8410