Zawodnicy MKKK SHINKYOKUSHIN medalistami Mistrzostw Polski

Zawodnicy MKKK SHINKYOKUSHIN medalistami Mistrzostw Polski

calendar.png

22 października w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate z udziałem ponad 200 zawodników z 70 ośrodków z organizacji zrzeszonych w PZK(WKO, IKO, KWF).MKKK SHINKYOKUSHIN reprezentowali Juniorzy w Kata i Kumite.

W kategorii kumite junior:
- 60kg trzecie miejsce zajęła Weronika Czajka,
+75 kg trzecie miejsce zajął Krzysztof Arciechowski,
Tuż za strefą medalową na piątym miejscu w kata uplasowała się Natalia Nalewajk, a w kategorii kumite w ósemce najlepszych zawodników znaleźli się: Krzysztof Modzelewski, Natalia Nalewajk i Kinga Kot.

Opiekunami drużyny byli sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając. Łącznie od września startując w trzech poważnych zawodach klub MKKK zdobył 20 medali.


8 medali MKKK w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju w woj. świętokrzyskim

8 medali MKKK w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju w woj. świętokrzyskim

calendar.png

W niedzielę 2 października, 10 zawodników MKKK SHINKYOKUSHIN  wzięło udział w turnieju karate w Końskich.  Pośród 300 zawodników nasi młodzi adepci wypadli bardzo dobrze, zdobywając 8 medali w kumite.

Złoty medal zdobyła Iza Piskorek, która w dwóch ostatnich sezonach wygrywała Mazowiecką Ligę Karate.

Srebrne medale zdobyli: Marysia Lisiewska, Kinga Kot, Krzysztof Modzelewski i Natalia Nalewajk.

Brązowe medale zdobyli: Patrycja Rutkowska, Marcin Nalewajk i Zuzanna Bakuła.

Dla dwójki naszych zawodników Kingi Kot i Krzysztofa Modzelewskiego start w zawodach był jednym z elementów przygotowujących do zbliżających się Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec listopada w Bułgarii.

Opiekunami grupy byli sempai Kinga Przybyłek i sempai Nikol Prusiński.


Seminarium w Ełku

Seminarium w Ełku

calendar.png

W sobotę 1 października zawodnicy i instruktorzy MKKK Shinkyokushin uczestniczyli w seminarium kumite w Ełku. Około 100 karateka z całej Polski wzięło udział w trzech treningach, które prowadzili shihan Koen Scharrenberg i Koen Spitaels. Trenerzy kadr narodowych Holandii i Belgii pokazali kilka schematów taktyki walki, stosowane na zawodach najwyższej rangi europejskiej i światowej. Uczestniczący seminarium doskonalili swoje umiejętności, które znajdą zastosowanie z młodymi karateka na codziennych treningach. Miejmy nadzieję, że w przyszłości przełożą się na sukcesy sportowe podczas turniejowych zmagań…


Uwaga

Uwaga

calendar.png

W najbliższy piątek trening grupy starszej (hala im. Arkadiusza Gołasia) odbędzie się w Dojo (ul. 11listopada 9) godz. 18:00

Natomiast od października przenosimy środowe treningi grupy starszej z hali im. Arkadiusza Gołasia do Aqua Parku (salka na dole) na godz. 19:00.

Przekazujemy dalej, Osu :)


10 medali dla MKKK na Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie

10 medali dla MKKK na Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie

calendar.png

25 września 15 zawodników MKKK wzięło udział w turnieju na którym startowało 200 zawodników z 14 klubów zrzeszonych w OZK z takich organizacji jak: IKO .KWF.WKO.Shorin-ryu .Powakacyjny sprawdzian wypadł bardzo dobrze .Zawodnicy MKKK pokazali ,że są w stanie rywalizować z najlepszymi. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając.Sempai Kinga Przybyłek sędzią Wojciech Domański.

Oto wyniki:

1 miejsce: Iza Piskorek kumite ,Natalia Nalewajk (kata)

2 miejsce: Natalia Nalewajk kumite

3 miejsce: Alicja Nalewajk, Kinga Kot, Zuzanna Bakula, Krzysztof Modzelewski, Natalia Tyszka kumite
Iza Piskorek i Marcin Nalewajk (walka rezyserowana)

Zapraszamy do galerii zdjęć


festyn na Osiedlu Centrum z udziałem MKKK

festyn na Osiedlu Centrum z udziałem MKKK

calendar.png

24 września zawodnicy i instruktorzy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate wystąpili na Osiedlu Centrum. Widzowie zobaczyli różne techniki, kopnięć,uderzeń i bloków stosowanych podczas walk karate. Po pokazie technik, zawodnicy zaprezentowali walkę wręcz pokazując praktyczne zastosowanie swych umiejętności. Z równym zaciekawieniem uczestnicy festynu obserwowali walki reżyserowane, w których młodzi adepci karate wykazali się wielką sprawnością fizyczną i inwencją twórczą. Do zabawy   na scenie zaproszone zostały dzieci,  które wzięły udział w przygotowanym przez MKKK konkursie. Były brawa uśmiechy i nagrody. Zwycięzca otrzymał puchar, medal i pamiątkowy dyplom a pozostali uczestnicy medale i dyplomy. Narratorami podczas pokazu byli sensei Marian Zając i sempai Wojciech Domański. Sempai Kinga Przybyłek i Grzegorz Dębowski asystowali zawodnikom podczas ćwiczeń.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Dodatkowy egzamin na stopnie KYU

Dodatkowy egzamin na stopnie KYU

calendar.png

Dodatkowy egzamin na stopnie KYU dla osób które nie zdawały w czerwcu odbędzie się 30 września (piątek) w Dojo ul. 11listopada 9. Zapisy u instruktorów.

Osu!


MKKK na treningu w Warszawie

MKKK na treningu w Warszawie

calendar.png

W sobotę 10 września zawodnicy MKKK: sensei Marian, sempai: Krzysztof, Mariusz,Mateusz i Kinga ćwiczyli na I treningu Branch-owym na Bielanach.

Pierwsze poważne kumite za Nami - wszyscy walczyli stąd brak zdjęć


Nadchodzące seminaria

Nadchodzące seminaria

calendar.png

Mała zmiana(bez 4.11) 5 i 6 Listopada
 
"Tylko dla Dziewczyn...:-)"
 
 
 
Ełk " Tylko dla Chłopców...:-)"
 
obecny tu i tam sensei Artur i sensei Marian, zapisy i szczegóły u instruktorów...

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.